Rekomendacje lekarzy i kosmetologów

Dermatolog i lekarz pierwszego kontaktu Kristīne Azarjana kliniki Premium Medical i Lazerplastikas klinika):
rokitnik jest prezentem danym nam przez naturę o bogatej historii sięgającej czasów starożytnych. Jego uzdrawiające właściwości były znane i szeroko stosowane już tysiące lat przed naszą erą. Obecnie, po kilkuset latach życia w erze chemii i technologii, ponownie zwracamy się ku produktom naturalnym, ponieważ potrafimy naukowo udowodnić ich unikalne właściwości. Produkty zawierające rokitnik, stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, ułatwiają i wspomagają regenerację komórek skóry i błon śluzowych, ułatwiają i wspomagają regenerację komórek skóry i błon śluzowych, dlatego znajdują szerokie zastosowanie w dermatologii, np. w leczeniu egzemy, trądziku różowatego, odleżyn, oparzeń, wypadania włosów, stanów zapalnych błon śluzowych i terapii owrzodzeń. Rokitnik wspomaga leczenie przewlekłych chorób płuc, wątroby, układu trawiennego i jelit, miażdżycy oraz jest polecany pacjentom onkologicznym. Jest bardzo silnym antyoksydantem i źródłem energii. Ciężko jest wymienić wszystkie prozdrowotne właściwości rokitnika, ale sam fakt, że zawiera ponad 190 bioaktywnych składników dowodzi tego, że rokitnik jest rośliną cenną i wyjątkową.

Lekarz – dietetyk Lolita Neimane: witaminy, aminokwasy, kwasy organiczne, naturalne antyoksydanty i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Tak więc, na przykład 100 gramów soku z owoców rokitnika zawiera 1,5 dziennej dawki witaminy C, a witamina E jest w nim tak skoncentrowana, że dostarcza aż 3-dniową jej dawkę. Karotenoidy
w rokitniku są w ilości 4-krotnie większej niż w najbardziej znanym źródle antyoksydantów – marchwi. Rokitnik rośnie w łotewskich warunkach klimatycznych, a jego wartości odżywcze służą szczególnie mieszkańcom regionu, gdzie jest on uprawiany. Rokitnik jest najlepszym owocem do wzmacniania odporności ludzkiego organizmui właśnie dlatego znajduje tak szerokie zastosowanie. Rokitnik zaleca się również do zapobiegania nowotworom oraz do leczenia stanów zapalnych organizmu.

Prezes Stowarzyszenia d/s Rokitnika Andrejs Brūvelis: rokitnik jest prawdziwym “złotym owocem”. Ci, którzy uprawiają go i tworzą z niego produkty - osiągają satysfakcję i dobrobyt; ci, którzy go używają – zdrowie i piękno. Bardzo się cieszę, że nowa gwiazda – BIO2YOU – pojawiła się na tym polu na Łotwie. Powodzenia!

Rosyjski naukowiec Aleksander Eidelnant w swoich badaniach “Rokitnik w medycynie, kosmetyce i odżywianiu” ("Sea Buckthorn in Medicine, Skin Care, and Nutrition", 1998) i “Rokitnik i zdrowie” (“Sea Buckthorn and Health”, 2006) zaleca stosowanie rokitnika w terapiach chorób: serca i układu krążenia, narządów układu oddechowego, uszu, gardła, nosa, zębów, dziąseł, oczu, żołądka i jelit, trzustki i wątroby, nerek, narządów płciowych, stawów, skóry i gruczołów wydzielania wewnętrznego.